x

St Kitts and Nevis Vatandaşlığı

St.Kitts & Nevis (St. Christopher & Nevis)'de yatırım yaparak vatandaşlık edinilmesine olanak sağlayan Vatandaşlık Yasası 1984'te uygulamaya girmiştir. (1984 Citizenship Act, Part II, Section 3 (5)). Bu program, yasanın yürürlüğe girdiği tarih ve uygulandığı süre anlamında, dünyanın en eski yatırım programıdır.

St.Kitts & Nevis is doğu Karayiplerde, ABD'den 2000 km uzaklıkta bir adalar ülkesidir. 1983'te İngiltere'den bağımsızlığını edinmiştir. Britanya milletler topluluğu üyesidir. St Kitts & Nevis vatandaşlık programı ile, siz ve aileniz dünya çapında 130'un üzerinde ülkeye vizesiz seyahat edebilirsiniz. Aynı zamanda, dünya çapında elde ettiğiniz gelirlerden vergi ödemeden işinizi geliştirme şansınız olur.

Ülkede, değişik yatırım araçlarına yatırım yaparak vatandaşlık edinilebilir. En önemli kural, herhangi bir suçtan dolayı sabıkalı olmamaktır. Aynı zamanda, başvuru esnasında ülkenin sağlık sistemine yük olabilecek ciddi bir rahatsızlığınızın olmaması gerekir.

Ana başvurucunun 25 yaşından küçük çocukları, 65 yaşından büyük olan ebeveynler ve büyük ebeveynler, otomatik olarak ana başvurucu ile beraber başvurabilirler.

Aranılan Özellikler

Vatandaşlık programına başvuru için şu özelliklerin tamamını siz ve bağlı aile bireyleriniz sağlamalıdır::

Programın sunduğu olanaklar:

Nasıl başvurulur?

Başvuru için, aşağıdaki seçeneklerden birini gerçekleştirmeniz yani ülkede bir gayrimenkul satın almanız ya da şeker endüstrisine bağışta bulunmanız gerekiyor:

OPTION 1: Şeker Endüstrisine bağış (Sugar Industry Diversification Foundation (SIDF) Contribution)
Aşağıda açıklanan tutarlarda maddi bağış yapılması durumunda vatandaşlık işlemlerine başlanabilir::

SIDF Hükümet Ücretleri:

OPTION 2: Gayrimenkul Yatırımı
St Kitts & Nevis hükümetinin belirlediği alanlardan birinden en az 400 bin dolar değerinde gayrimenkul alınmalıdır. Alınan gayrimenkul 5 yıl boyunca satılamaz. Ayrıca, gayrimenkul alımından doğan vergi ve diğer ücretler de ödenmelidir.

Gayrimenkul yatırımında hükümet ücretleri:

Avukatlık ve yerel işlemler için alınan ücretler yukarıdaki ücretlere dahil değildir.

St Kitts & Nevis Vatandaşlık başvurusunda avukatlık hizmetimizden yararlanmak ve bize ulaşmak için tıklayın