x

TIER 5 - Geçici İşçiler / Değişim Programları

TIER 5 kategorisinde yer alan 6 farklı alt kategori bulunmaktadır. Tüm alt kategorilerde puanlama sisteminde yeterli puanı alabilmek için, vizeye başvuran kişiye sponsor olacak bir kurum bulunmalıdır.

TIER 5 kategorisi, ile başvurulan alt kategoriye bağlı olarak, İngiltere'de kalabileceğiniz süre en fazla 24 aydır. Bu süre sonunda ülkenize geri dönmelisiniz. Bir başka ifade ile, TIER 5 kategorisinde süresiz oturum izni veya vatandaşlık için başvurmazsınız.

TIER 5 kategorisinde yer alan alt kategoriler şunlardır:

TIER 5 kategorisi, hükümetler arası anlaşmalarla veya tanınmış vakıf, dernek gibi kuruluşların destekleri ya da Birleşmiş Milletler bünyesindeki çalışmalarla sınırlıdır. Özel şirket veya kuruluşların davetlisi veya teklifi ile bu vizeye başvuru yapılamaz, ancak bunlar sponsor aracı kuruluşlar kullanarak belli kurallar dahilinde yurtdışından TIER 5 vizesi ile stajyer edinebilirler.

Gençlik projesi alt kategorisi, 2008'de kaldırılan Au Pair vizesi yerine getirilmiştir ancak çalışma alanları sadece Au Pair ile sınırlı değildir. Bu alt kategoriye başvurabilmek için, Avustralya, Kanada, Yeni Zelanda, Japonya ve Monako vatandaşı olmak gerekmektedir. 2008'e kadar Türk vatandaşlarına açık olan Au Pair programı, TIER 5 kategorisinin devreye girmesi ile birlikte kaldırılmıştır.

Aile Bireyleri

TIER 5 vizesi sadece vize sahibine yöneliktir. Vize sahibinin eş ve çocukları bu vize kapsamında İngiltere'ye gelemezler.

Hukuki Danışmanlık Hizmetimiz

İngiltere'den veya Türkiye'den yapılacak yapılacak TIER 5 Vizesi başvurularında, firmamızdan profesyonel hukuki destek alabilirsiniz.

Avukatlık hizmetimizden yararlanmak ve bize ulaşmak için tıklayın