x

TIER 1 Yatırımcı (Investor)

TIER 1 Yatırımcı kategorisi, yüksek maddi gücü olanların İngiltere'de yatırım yapmasına olanak vermektedir. Kategori dahilinde vize alabilmek için gereken çok basittir. Belli bir eğitim almış olmanız, diploma sahibi olmanız, İngilizce bilmeniz ve İngiltere'de bir şirketten iş teklifi almanız gerekmez. Başvururken, en az 2 milyon sterlin yatırım yapabilecek durumda olup olmadığınıza bakılır.

Koşullar

Tamamen serbest, İngiltere'ye istendiği an transfer edilebilecek en az iki milyon sterlin tutarında her an nakte çevrilebilecek fınansal birikime sahip olmalısınız. Bu birikiminiz, resmi bir finansal kuruluşta veya bilinen ve güvenilir bir bankada olmalıdır.

Nakit para koşulunu sağladığınızda, göçmenlik kanununda (Appendix A) belirtilen puanları alırsınız.

Bu vize türünde, belirli düzeyde İngilizce bilmek zorunlu değildir. İki milyon sterlin paranız olduğunu ispatladığınız için ayrıca size yetecek kadar para olduğunu ispatlamanız gerekmez. (Maintenance (funds) requirement of Immigration Rules) yani bakım paranız olduğunu ispatlamak zorunda kalmazsınız.

Tier 1 (Investor) vizesi ile doktorluk dışında istediğiniz işte çalışabilir, kendi işinizi yapabilir veya hiç bir şey yapmadan birikimlerinizden kazandığınız parayla geçinebilirsiniz.

İlk etapta 3 yıllık bir süre için vizeniz verilir. Bu süre sonunda, ek olarak 2 yıl daha vize alabilirsiniz.

En az iki milyon sterlin yatırımla, toplam 5 yıllık vize süreniz sonunda, kalıcı oturum iznine (indefinite leave to remain) başvurabilirsiniz. Bundan 12 ay sonra vatandaşlık başvurusunda bulunmanız sözkonusu olabilir.

Bu vize türünde, 5 yılı beklemeden kalıcı oturum iznine (indefinite leave to remain) başvurmak mümkündür.

TIER 1 Investor (Yatırımcı) vizesinde, çok ciddi rakamlar söz konusu olduğu için, finansal ve hukuki uzmanlarla çalışmak neredeyse zorunludur zira İngiltere'de kara para aklama kanunları çerçevesinde yatırım yapılacak paranın mali disiplini olan finans kuruluşlarının gözetiminde olması kaçınılmaz bir gereklilik olarak kabul edilmektedir.

Aile Bireyleri

TIER 1 Investor vizesine sahip olanların eş ve çocukları, vize sahibi ile birlikte İngiltere'ye gelmek üzere, TIER 1 (Dependant) vizesine başvurabilir. TIER 1 eş ve çocukları, ana başvurucu ile birlikte kalıcı oturum iznine başvurabilirler.

Hukuki Danışmanlık Hizmetimiz

İngiltere'den veya Türkiye'den yapılacak TIER 1 Vize uzatım başvurularında firmamızdan profesyonel hukuki destek alabilirsiniz.

FAST TRACK (24 saatte hızlı vize): İngiltere'den yapacağınız TIER 1 Vizesi başvuru işleminizi bir gün içinde sonuçlandırıyor ve vizenizi aynı gün içinde alabiliyoruz.

Avukatlık hizmetimizden yararlanmak ve bize ulaşmak için tıklayın