x

Uzak Deniz İşçileri (Off Shore Workers)

Birleşik Krallık kara alanına 12 mil mesafede olan bölge İngiltere Karasuları olarak adlandırılır ve İngiltere'nin doğrudan kendi egemenlik sahasıdır. Ancak, 200 mile kadar olan ve İngiltere'nin kendi ekonomik çıkarına hizmet eden bir alan daha vardır. Açık denizlerde hiç bir ülkeye ait olmayan ancak İngiltere'nin ekonomik bölgesi olarak kabul edilen alanda çalışan işçilere Uzak Deniz İşçileri (Off Shore Workers) denir.

Uzak denizlerde, İngiltere ekonomisine hizmet eden, balıkçılık faaliyetlerinde bulunan veya petrol yataklarında çalışan yabancı işçilerin gerektiğinde dinlenmek üzere İngiltere'ye giriş çıkışlarına düzenleme getirilmiştir. Aynı zamanda, buralarda çalışan işçilerin aile bireylerinin sürekli olarak İngiltere'de kalışları da mümkündür.

Uzak deniz işçilerinin, özel bir çalışma izni alması gerekmez ancak tüm gelirleri uzak deniz işçiliğinden olmalı ve çalıştıkları firmalar, İngiltere'de kayıtlı olmalıdır.

Aile Bireyleri

Uzak Deniz İşçilerinin eş ve 18 yaşından küçük çocukları da ona bağımlı kişiler olarak İngiltere'ye gidebilirler.

Hukuki Danışmanlık Hizmetimiz

İngiltere dışından yapılacak UZAK DENİZ İŞÇİSİ (offshore worker) Vizesi başvurularında, firmamızdan profesyonel hukuki destek alabilirsiniz.

Avukatlık hizmetimizden yararlanmak ve bize ulaşmak için tıklayın