x

Aile İşçileri (Domestic Workers)

"Aile işçisi" kategorisi, İngiltere'ye en fazla 6 ay süreyle gelecek olan yabancıların veya İngiltere'de en fazla 6 ay kalıp daha sonra geldiği ülkeye geri dönecek olan İngiliz Vatandaşlarının, geldikleri ülkedeki evlerinde çalışan kişileri, beraberlerinde İngiltere'ye getirmelerine olanak sağlar. Aile işçileri, evin hizmetçisi, çocukların bakıcısı, temizlikçisi, bahçıvanı, ahçısı veya çocukların dadısı olabilir.

Bu vizeye başvurabilmeniz için, hali hazırda ve en az son 1 yıldır ailenin işçisi olarak, ailenin devamlı veya düzenli aralıklarla kullandığı bir evde çalışıyor olmanız gerekir. Ayrıca, aynı ailenin İngiltere'deki evinde tam zamanlı aile işçisi olarak çalışmaya devam etmeniz, en az 18, en fazla 65 yaşlarında olmanız, işvereniniz veya işvereninizin eşi ya da çocuğu ile birlikte İngiltere'ye seyahat edecek olmanız, İngiltere'de kaldığınız aile dışında başka bir işte çalışmamanız gerekir.

İngiltere'de, işvereninizin yanında, en fazla 6 ay süreyle çalışabilirsiniz. Eğer işvereniniz 6 ayda daha kısa süre İngiltere'de kalacak ise, işvereninizle birlikte geri dönmelisiniz.

Bu vize kategorisinde, iş değiştiremezsiniz ve aile bireylerinizi yanınızda getiremezsiniz.

DOMESTIC WORKER (aile işçisi) vizesi başvurularında, firmamızdan profesyonel hukuki destek alabilirsiniz. Size, başvuru öncesi ve sonrası yasal konularda yardımcı olabiliriz.

Avukatlık hizmetimizden yararlanmak ve bize ulaşmak için tıklayın