x

Vize Transferi veya Yenilenmesi

Eski pasaportunuzdaki vizenizin veya süresiz oturum izninin, yeni pasaporta aktarılması şart değildir. Yeni pasaportunuzu eski pasaportunuzla birlikte taşımanız koşuluyla, eski pasaporttaki vizeniz geçerlidir. Bazı durumlarda, pasaportunuzdaki vize pulunuz yıprandığı veya eskidiği için net okunamayabilir veya vize pulundaki fotoğrafınızı yeni haliyle değiştirmek isteyebilirsiniz ya da çeşitli nedenlerle eski pasaporttaki vizenizi veya süresiz oturum iznini, yenilemek isteyebilirsiniz.

2012 den itibaren, vizeler artık pasaporta aktarılmıyor. Bunun yerine, vize başvurusunda bulunanlara BIOMETRIC RESIDENCE CARD - Biometrik Oturum Kartı verilmektedir.

Eğer vizeniz, daha önce Biometrik Kart şeklinde onaylanmış ise ve bu kartınızı kayıp ettiyseniz ya da yıprandığı için değiştirmek isterseniz, yeni bir BIOMETRIK KART başvurusunda bulunmanız gerekir.

İngiltere dışında iseniz size en yakın Vize Başvuru merkezlerine başvurarak, İngiltere içinde iseniz, içişleri Bakanlığı'na başvurularak bu talebinizi yapabilirsiniz. Transfer için sizden destekleyici belgeler ve bir miktar başvuru ücreti alınır.

İngiltere'den yapılacak vize transferi ve süresiz oturum izni yenilemesi için FAST TRACK hizmetinden de yararlanılabilir. Bu hizmet ile yeni vizenizi (yeni Biometrik Kartınızı) 24 saat içinde alabilirsiniz.

Vize transferi ya da yeni bir Biometrik Oturum Kartı için Avukatlık hizmetimizden yararlanmak isterseniz, bize ulaşın