x

Hızlı Vize Hizmeti (Fast-Track)

İngiltere İçişleri Bakanlığı'ndaki vize işlemleri ve süresiz oturum izni başvuruları bazen aylar hatta yıllarca sürmekte, başvuranların seyahat planlarını ciddi bir şekilde etkilemektedir. Vizesi onaylanmadığı için, aylarca İngiltere'den ayrılamayan binlerce kişi vardır.

Vize uzatma veya süresiz oturum izni başvurularında aylarca bekleyebilecek durumda değilseniz, firmamızın 24 saatte hızlı vize (FAST TRACK) hizmetinden yararlanabilirsiniz. Hızlı Vize Hizmetimiz, sadece belli başlı kategorilerdeki vizeleri kapsamaktadır.

Ankara Anlaşması vizeleri ile TIER 1 Entrepreneur (Girişimci) vizeleri FAST TRACK hizmeti kapsamı dışındadır.

2 tür hızlı vize hizmeti vardır:

"Premium" - Hızlı Vize Hizmeti

Londra Croydon'daki İçişleri Bakanlığı Birleşik Krallık Sınır Kontrol Ajansında, (UK Visas and Immigration), hızlı vize anlaşmamız çerçevesinde, 2 hafta önceden randevu alarak, vize başvurusunda bulunacak kişi ile firmamızdan bir danışman vize birimine şahsen gidip başvuru yapmaktadır. Başvuru esnasında sorulan sorulara firmamız danışmanları yanıt vermekte ve başvuru işlemleri danışmanlarımızca takip edilmektedir.

Fast Track hizmetinde vize işlemleri, normalde 24 saatte sonuçlanır. Nadir durumlarda örneğin aşırı başvuruların olduğu noel tatili dönemlerinde bu süre 3 iş gününe kadar çıkabilir. Karmaşık dosyalarda veya hızlı kararın verilemediği durumlarda, başvuru üst düzey memurların karar vermesi için bekletilebilir. Genel anlamda hızlı vize başvurularının %95'inin 24 saat içinde sonuçlandığı söylenebilir.

Hızlı vize başvurusunda, İçişleri Bakanlığı'nın aldığı vize üctretine ek olarak £400 sterlin ödeme alınmaktadır. Yani, bu hizmetin ek maliyeti £400'dür.

TIER 1 Investor (Yatırımcı) ve Entrepreneur (Girişimci) vizeleri sahipleri ile Ankara Anlaşması vizesi sahipleri bu hizmetten yararlanamazlar.TIER 1 Investor (Yatırımcı) vizesi sahipleri, aşağıda açıklanan Super Premium hizmetten yararlanabilir.

"Super Premium" Hizmeti

Sadece belirli kategorilerde olanlara yönelik olan Super Fast Track hizmeti, Bakanlık binasına kadar gidip parmak izi veremeyecek kadar yoğun olan kişileri kapsamaktadır. Bu hizmette, vize dosya memurları, evinize veya sizin tercih edeceğiniz bir yere (örneğin bir otel veya firmamızın ofisi) gelerek, parmak izinizi almakta ve dosyanıza 24 saatte yanıt verilmesi sağlanmaktadır.

Bakanlık bu hizmeti, ülkede bulunan varlıklı yabancıların vize işlemlerinden ek gelir elde etmek amacıyla yapmaktadır. Bu hizmeti sunarken de 24 saatte vize kararının verileceği taahhüt edilmektedir.

Bu hizmetin kullanım ücreti, ana başvurucu ve tüm aile bireyleri dahil, 7 bin sterlindir. Bu ücrete, vize başvuru ücretleri ve fırmamızın avukatlık ücreti dahil değildir.

Ankara Anlaşması vizeleri ile TIER 1 Entrepreneur (Girişimci) vizeleri SUPER PREMIUM hizmeti kapsamı dışındadır.

FAST TRACK Hızlı vize işlemlerinde Avukatlık hizmetimizden yararlanmak ve bize ulaşmak için tıklayın