x

İş Planı

Ankara Anlaşması vize başvurusunda, zorunlu olmamakla birlikte detaylı bir iş planı hazırlamak, dosyayı inceleyecek olan vize memuruna, başvuranın ciddi olduğunu ve kuracağı işi ciddi olarak araştırdığını göstermesi anlamında önem taşır.

İş Planı (Business Plan) Nedir?

Kurulacak bir iş veya halihazırda kurulu bir iş için, ileriye yönelik kar zarar hedefi belirleyen işletme maliyet ve fizibilite raporuna İŞ PLANI denir.

Kopya İş Planları için UYARI:

İçişleri Bakanlığı, Ankara Anlaşması için bazı başvuranların hazırladıkları iş planlarının büyük benzerlik göstediğini ve daha da ötesi iş planlarının birbirinin aynısı olduğunu belirtmekte ve başvuruyu yapanın ciddi olmadığı sonucuna ulaşmaktadır. Bu vize redlerinde önemli rol oynar.

İş Planında Olması Gereken Noktalar Nelerdir?

Hukuki Destek

Ankara Anlaşmasına başvuru yapmak, Avukatlık hizmetlerimizden yararlanmak ve bize ulaşmak için tıklayın

KAMUOYUNDA AYDOĞDU DAVASI OLARAK BİLİNEN DAVADA, İNGİLTERE YÜKSEK MAHKEMESİ ANKARA ANLAŞMASINDA OLANLARA VE AILE BIREYLERINE KALICI OTURUM VERİLMESİNE GEREK OLMADIĞINA HÜKMETMİŞTİR. BU KARAR SONRASINDA İNGİLTERE İÇİŞLERİ BAKANLIĞI, 16 MART 2018 TARİHİ İTİBARIYLA ANKARA ANLAŞMASINDA KALICI OTURUMLARI KALDIRMIŞTIR.

BAKANLIK, ANKARA ANLAŞMASI İLE İNGİLTERE'DE BULUNANLARIN KALICI OTURUMLARINA YÖNELİK YENİ BİR YÖNETMELİK HAZIRLIĞINDADIR. BU YÖNETMELİK İLE KALICI OTURUMLARIN 4 YERİNE 5 YILDA ONAYLANMASI VE BAŞVURU ESNASINDA BİR ÜCRET ALINMASINA KARAR VERİLECEĞİ TAHMİN EDİLMEKTEDİR.

ANKARA ANLAŞMASI VİZELERİNDE KALICI OTURUM DIŞINDAKİ BAŞVURULAR TÜRKİYE VE İNGİLTERE'DEN SORUNSUZ DEVAM ETMEKTEDİR.