x

Çalışma İznine Sahip Olanların Aile Bireyleri

İngiltere'de bazı çalışma izni vizeleri, bakmakla yükümlü olunan aile bireylerinin İngiltere'ye gelmesine olanak sağlar. Genel anlamda, eşler ve 18 yaşından küçük çocukları, bu vizeye başvuru için kabul görürler ancak, bu kişiler dışında kalan anne, baba veya kardeşlerin de gelebilmesi için, bu kişilerin mutlak olarak İngiltere'de çalışan kişiye bağımlı olması, başka gelirlerinin olmaması ve bulundukları ülkede kendilerine bakacak başka birilerinin olmadığının ispatlanması gerekir. Anne veya baba, 65 yaşından küçük ise, bu kişilerin çalışıp kendilerine bakabilecekleri kabul edilir ve vize başvuruları -çok önemli bir başka sebep yoksa- red edilir. Aynı şekilde, 18 yaşından büyük çocuklar ve kardeşler de, kendi başlarına yetecek durumda oldukları düşünülür ve yine çok önemli bir sebep olmadıkça (örneğin özürlü olmaları) vize başvuruları red edilir.

İngiltere'ye gelen aile bireyleri, aksi belirtilmediği sürece otomatik olarak diledikleri işte çalışma hakkına sahiptir.

Çalışma izni sahiplerinin, eş, çocuk ve diğer bağımlı aile bireylerini getirmeleri teknik anlamda karmaşıktır ve kompleks bir başvuru prosedürü gerektirir. Bu nedenle, profesyonel destek alınması çok önemlidir.

Bazı çalışma izinlerinde, aile bireylerinin vizelerini İngiltere'de uzatmaları ve/veya belli bir süre sonunda süresiz oturum iznine başvurmaları mümkündür.

İngiltere'de farklı çalışma izni vizeleri ve her bir vizenin farklı kuralları olduğu için, bu vizeleri tek tek ele alıp incelemek ancak profesyonel yardım almakla mümkündür.

Hukuki Danışmanlık Hizmetimiz

İngiltere'de yasal çalışma iznine sahip iseniz ve aile bireylerinizi İngiltere'ye getirtmek istiyorsanız, firmamızdan profesyonel hukuki destek alabilirsiniz. Size, sahip olduğunuz yasal haklara göre aile bireylerinizin başvuru evraklarının eksiksik hazırlanması, kurallara uygun olarak vize bölümlerine tesli edilmesi ve onların vize alabilmeleri için gereken yasal konularda yardımcı olabiliriz.

Avukatlık hizmetimizden yararlanmak ve bize ulaşmak için tıklayın